Delovni oder pride v poštev, ko delamo nekaj na višini. Se pravi če tega ne dosežemo, vzamemo delovni oder in smo takoj tam kjer moramo biti in nam je vse pri roki. To pride v poštev, ko delamo kakšno fasado, popravljamo okna ali pa celo polagamo streho. To vse so dela, ki so visoka. Se pravi jih ne dosežemo in potrebujemo kakšno lestev. Lestev seveda ne pride v poštev, saj gre za ogromno dela in lestev je v tem primeru zelo nestabilna. Delovni oder pa je nekaj čisto drugega, ko stojimo na njemu imamo občutek kot da smo na tleh, saj imamo eno veliko desko po kateri se lahko skorajda sprehajamo.
Nekateri delovni odri imajo tudi koleščke, kar pomeni, da jih je zelo enostavno premakniti naprej ali nazaj, odvisno od tega kaj moramo še narediti. Lahko nastavimo tudi višini, tako da je nam najlažje in da nam je delo olajšano. Veliko ljudi se boji višine, zato je dobro, da se delovni oder postavi tako, da ljudje čim manj gledajo dol ampak da se fokusirajo na delo in opravijo zadevo v čim krajšem možnem času.
Tudi moj prijatelj si je pred kratkim naredil novo fasado na hiši. Naredil je popolno izolacijo in vse obdal z novo lepo fasado. Tudi za to je potreboval ravno delovni oder in je rekel, da mu je delo olajšalo ravno to. Rekel je tudi, da ne ve kaj bi brez delovnega odra. Delo bi se zavleklo in že na začetku bi ga celotno delo minili. Tako da je delo skrajšal za polovico ravno s delovnim odrom, saj je imel vse pri roki, ni se rabil pretegniti, saj je vse imel pred nosom v zahvalo delovnemu odru. S svojo fasado je seda zelo zadovoljen in vesel ter ponosen je sam nase, da si je znal olajšati delo in da je imel delovni oder.